Strona główna
Ogrzewanie
Tutaj jesteś
Ogrzewanie kominki-elektryczne

Kominki elektryczne – ekologiczne ciepło dla Twojego domu

Data publikacji 12 września 2018

Kominki elektryczne stają się coraz popularniejsze, a siła argumentów ich przeciwników już dawno straciła na mocy – kominki z żywym ogniem szkodzą jakości powietrza i potęgują smog, co szczególnie odczuwalne jest w dużych miastach. W Krakowie od 2019 roku zabronione będzie palenie drewnem w kominkach! Ekologicznym, bezpiecznym, a przy tym dekoracyjnym rozwiązaniem są kominki elektryczne. Jaki kominek wybrać i jakimi kryteriami kierować się przy zakupie? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

Sprawdź również:

Jakie ogrzewanie do domu drewnianego?

Jakie ogrzewanie do domu? Najlepsze rozwiązania!

Wolnostojący czy do zabudowy?

Jednym z pierwszych pytań, jakie należy zadać sobie przed wyborem kominka, jest pytanie o umiejscowienie kominka w domu. Możemy zdecydować się na kominek wolnostojący, który będzie można postawić w dowolnym miejscu z dostępem do gniazdka elektrycznego, kominek ścienny, który zamontujemy na ścianie, kominek do zabudowy najwierniej imitujący kominek tradycyjny oraz kominek narożny. Wiele osób decyduje się na montaż kominka w formie szafki pod telewizorem. Kominek elektryczny nie wymaga stosowania opału, nie generuje dymu i nie oznacza remontu domu. Może być stosowany w każdym pomieszczeniu, łącznie z mieszkaniami w bloku. Potrzebujemy jedynie obudowy, wkładu kominkowego i oczywiście dostępu do prądu.

Koszt eksploatacji

Ceny prądu nie należą do najniższych, jednak nowoczesne kominki cechuje wysoka energooszczędność. Kluczowa kwestią jest przeznaczenie kominka. Kominki elektryczne dekoracyjne świecą z mocą od 60 do 400 W, a miesięczny koszt eksploatacji oscyluje w granicach 10 zł. Większy pobór mocy cechuje kominki, których celem jest ogrzewanie pomieszczenia. Kominek grzewczy wyposażony jest w termowentylatory i grzałki i ma moc około 2000 W. Jeśli regularnie służy do ogrzewania mieszkania, generuje wyższe rachunki za prąd. Poszczególne modele są w stanie ogrzać pomieszczenie o określonej powierzchni – zazwyczaj od 10 do 25 metrów kwadratowych. Choć kominek elektryczny ogrzewa pomieszczenie, to przedni panel nie nagrzewa się. Jest więc bezpieczny nawet dla małych dzieci. Co ważne, w kominkach można wyłączyć funkcję grzania i pozostawić jedynie funkcję dekoracyjną – świetlną. Do zdalnego sterowania ustawieniami kominka elektrycznego służy pilot. Za jego pomocą możemy wybrać jasność płomienia, temperaturę, kolor płomienia lub włączyć i wyłączyć funkcję grzania.

Wygląd kominka

Kominek powinien pasować stylem do wnętrza. Na szczęście na rynku możemy znaleźć wiele modeli różniących się wyglądem i efektami świetlnymi, a nawet dźwiękowymi. Pierwszą istotną kwestią jest wybór materiału, z którego wykonany jest kominek elektryczny. Możemy zdecydować się na stal, malowany metal, beton, drewno lub płytę meblową. Kształt kominków imituje często tradycyjne kominki, popularne są również nowoczesne modele wykonane ze stali. Płomienie mogą wyróżniać się efektem 3D, w kominku widoczna może być imitacja dymu, a nawet możemy usłyszeć dźwięk palonego drewna. Wykonane z wiśniowego drewna kominki z efektem świetlnym 3D prezentują się luksusowo i wspaniale podkreślają rustykalny klimat w każdym wnętrzu.

Więcej o kominkach elektrycznych możesz przeczytać na trzymajsiecieplo.pl/kominki-elektryczne-dimplex.html

materac nawierzchniowy

Redakcja PKWSA

Redakcja serwisu pkwsa specjalizuje się w dostarczaniu najnowszych informacji z branży węglowej, energetycznej oraz budowlanej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?