Kabina prysznicowa – jaki wariant do małej łazienki?

0
90
kabina prysznicowa

Poranny prysznic to bardzo ważna część naszych codziennych rytuałów. W związku z tym wiele osób decyduje się na umieszczenie w swojej łazience właśnie kabiny prysznicowej, zamiast wanny. W przypadku bardzo ciasnych łazienek w zasadzie bardzo trudno o inną opcję. A jaki konkretnie rodzaj kabiny prysznicowej jest najlepszy w małych łazienkach?

Gdy brak miejsca na szeroką kabinę

Kiedy urządzamy wyjątkowo ciasną łazienkę, musimy wybierać wśród klasycznych modeli kabin prysznicowych. Nie pozostaje nam wówczas nic innego, jak wybrać taką kabinę, która będzie pomimo swoich niewielkich rozmiarów wystarczająco komfortowa. Mając odpowiednio duże fundusze, warto skusić się na kabinę z hydromasażem. Jest to kabina z brodzikiem głębokim w kształcie nerki, łącznie zajmująca około 1,5 metra łazienki. Mając tyle miejsca do dyspozycji warto się zastanowić nad taką funkcją. To prysznic, w którym nie tylko można wziąć szybki tusz, ale przede wszystkim usiąść lub nawet ułożyć się w pozycji półleżącej i wziąć relaksującą kąpiel z hydromasażem! Standardowe kabiny mają około 1,2 m szerokości – a zatem zajmując niewiele więcej miejsca, zyskujemy dużo bardziej wygodną kabinę prysznicową! 

Standardowe kabiny – rozmiary, kształty, wysokości

W przypadku ciasnej łazienki można skusić się na kabinę narożną – półokrągłą lub kwadratową z płytkim brodzikiem, która jest dość wygodna pod względem użytkowania. Jednak obecnie coraz częściej odchodzi się od takich niskich brodzików, ze względu na to, iż spełniają zbyt mało funkcji. W kabinie z głębokim brodzikiem można zrobić o wiele więcej. Można wykąpać niemowlaka lub psa, albo montując kabinę z siedziskiem, wziąć wygodny prysznic w pozycji siedzącej, czy wymoczyć nogi w gorącej wodzie. Kształt kabiny w zasadzie nie ma większego znaczenia – w obydwu bardzo wygodnie bierze się prysznic. To, jaki kształt zostanie wybrany, zależy już tylko od preferencji kupującego oraz możliwości aranżacyjnych łazienki. Kabina prysznicowa do małej łazienki raczej nie powinna być szersza niż 120 cm. Istnieją jednak wersje kabin jeszcze mniejszych – 80×80 cm. To dość kompaktowa wersja, jednak idealnie sprawdzająca się w przypadku małych łazienek, które użytkuje się rzadko – na przykład, gdy jest to tylko łazienka dla gości, lub dodatkowa łazienka w domu. W sklepach z wyposażeniem łazienek można znaleźć wiele różnych wersji takich kabin prysznicowych. W zależności od preferencji, rozmiarów łazienki i zasobności portfela z pewnością bez trudu uda się znaleźć taką wersję, która będzie najbardziej odpowiadała klientowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here