Ekogroszek, czyli paliwo zasilające nowoczesne instalacje

Węgiel wraca w innej formie, aby lepiej wykorzystać kotły V generacji. Dzięki temu lepiej zadbać o ochronę środowiska i jakość spalin. Węgiel sortowany i określany jako ekogroszek idealnie sprawdza się w piecach z podajnikiem. W tym artykule dowiesz o zaletach paliwa jakim jest ekogroszek.

Sprawdź także:

Ekogroszek Jaret Plus

Ekogroszek jako czynnik wpływających na technologie grzewcze

Kaloryczne i łatwo dostępne paliwo, jakim jest ekogroszek, wpływa na działanie i funkcje, jakie mogą posiadać urządzenia grzewcze. Prosta regulacja ilości generowanej energii jest możliwa dzięki kaloryczności opału. Piec grzewczy może być użytkowany cały rok, a nawet może sam rozpalać zgromadzone paliwo. Ma to znaczenie w przypadku ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Do takiego udogodnienie użytkownik chce mieć dostęp cały rok o dowolnej porze.

Paliwo takie jak ekogroszek wspiera również rozwiązania związane z automatyzacją. Systemy sterowania i automatycznej obsługi paleniska to nowe trendy w instalacjach grzewczych. Wygoda użytkownika jest priorytetem producentów takich urządzeń. Dostrzegają oni zalety węgla przeznaczonego do sprzedaży detalicznej. Dodatkowo paliwo takie wymusza zmiany konstrukcyjne urządzeń grzewczych, aby nie mogły one spalać innych substancji. To gwarantuje niską szkodliwość spalin oraz obniżenie ilości substancji wpływających na jakość powietrza. Dobranie parametrów paliwa do możliwości technicznych pieców podnosi efektywność spalania i całego procesu grzewczego.

Waga stosowania odpowiedniego paliwa w procesie spalania

Zaletą węgla jest jego kaloryczność i dobre parametry chemiczne. Paliwa takie dostosowane są do spalania w paleniskach domowych urządzeń grzewczych. Nowe przepisy wymuszają na dostawcach pełną informację o produkcie oraz jakości każdej partii. Ważne w tym wypadku są poziomy zanieczyszczeń, jakie zawiera węgiel oraz występowanie związków siarki.

W tym wypadku klient może zakupić paliwo wysokiej jakości, aby mieć pewność, że jego ogrzewanie będzie efektywne i ekologiczne. Przykładem takiego dopasowanego produktu jest ekogroszek Jaret plus. Paliwo te ma wielu zwolenników i jest dostarczane na rynek od 11 lat. Jako jedyne z pierwszych miało ekologiczny znak bezpieczeństwa ekologicznego przyznawany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Gwarantuje to jakość paliwa i pozwala cieszyć się węglem z pewnego źródła o sprawdzonej marce. Samo paliwo dostępne jest również dla detalicznego kupującego jako ekogroszek workowany. Ułatwia to obsługę urządzeń grzewczych i uzupełniania paliwa w pojemniku magazynującym opał.

Magazynowanie i dostępność zakupu

Aby można było zasilić kotły grzewcze, należy znaleźć dostawcę paliwa wysokiej jakości. Na ryku obecnie są dostępne dowolne ilości ekogroszku. Kanały sprzedaży są dostosowane do potrzeb logistyki przez zastosowanie workowanego węgla pakowanego w opakowania 25 kg. Dzięki temu można je łatwo przewozić na paletach. Takie usprawnienie ułatwia transport samochodami ciężarowymi lub magazynowanie i przechowywanie ich na regałach wysokiego składowania.

Oferta dostaw jest realizowana przez producentów często za pomocą sklepów internetowych. Pakowanie węgla w opakowania detaliczne i zbiorcze ułatwia zakup ekogroszku na potrzeby mniejszych i większych obiektów.

Opakowania zbiorcze są zabezpieczone za pomocą folii, więc można je swobodnie przechowywać na zewnątrz bez obawy o czynniki zewnętrzne. Pozwala to na zgromadzenie zapasu na bieżące funkcjonowanie urządzeń grzewczych.

Redakcja PKWSA