Ekogroszek Jaret Plus

Czym charakteryzuje się ekogroszek jaret plus? Gdzie można go kupić? Czy jest bezpiecznym paliwem?

Ekogroszek

Ekogroszek oznacza paliwo, które jest wytwarzane z węgla brunatnego lub kamiennego. Znajduje zastosowanie w przypadku produkcji energii cieplnej w kotłach. Jest on wytwarzany z węgla o niewielkiej zawartości siarki, wody i substancji niepalnych, a także niewielkiej spiekalności. To oznacza, że jest on bardziej ekologiczny od innych rodzajów węgla. Instytut Przeróbki Chemicznej Węgla zajmuje się certyfikowaniem ekogroszku odnośnie zgodności z parametrami. Ziarna zazwyczaj są stosowane w automatycznych dozownikach węgla. Spalanie tego paliwa w palnikach resortowych zautomatyzowanych pozwoli na niższą zawartość tlenku węgla, dioksyn, furanów, pyłów, spalin i węglowodorów aromatycznych (w przeciwieństwie do kotłów zasilanych ręcznie). Jednak warto podkreślić, że z tym wiąże się większa temperatura spalania, natomiast emisja tlenku azotu jest nieco wyższa niż w kotle tradycyjnym. Na rynku znajdziemy mnóstwo podróbek ekogroszku, które mają niską jakość i o wiele gorsze parametry emisyjne i grzewcze. Warto zatem postawić na ekologię i najlepszą jakość, jaką daje ekogroszek jaret plus. To bardzo znany i ceniony produkt, wykorzystywany przez wiele firm i gospodarstw domowych. 

Ekogroszek jaret plus

Ekogroszek jaret plus to paliwo węglowe posiadające certyfikat bezpieczeństwa. W składzie znajdziemy węgiel i wysokokaloryczne paliwa występujące na polskim rynku. Jakie ma cechy? Przede wszystkim odznacza się wysoką jakością i atrakcyjnym zakresem cenowym. Takie paliwo węglowe zapewnia efektywne ogrzewanie i prawidłową pracę sprzętów grzewczych. Ponadto, podczas spalania dochodzi do niewielkiej ilości powstającego popiołu, a wartość opałowa jest bardzo wysoka. 

Całkowite bezpieczeństwo

Węgiel jaret plus uzyskał znak bezpieczeństwa ekologicznego. Jest on wydobywany ze złóż węgla, następnie poddawany procesom przeróbki mechanicznej, wzbogacania i wysiewania. Kontrola jakości występuje na każdym z tych etapów, co zapewnia najlepszą jakość. Warto zauważyć, że produkt nadaje się do kotłów z nowoczesną technologią, ale także do starszych typów. Najłatwiej zakupić ekogroszek w sklepach internetowych lub wyszukać na rynku producenta. Cena tego produktu zależy od tego, jaka ilość nas interesuje. Jednak za dobrą jakość trzeba trochę zapłacić, chociaż nie jest to bardzo drogi zakup.

Ekogroszek jaret plus wpływa na mniejszą emisję spalin, co w dzisiejszych czasach jest bardzo pożądanym aspektem.

Redakcja PKWSA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *