Markizy Tarasowe – Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Przyjemny cień w upalne dni – to gwarantują markizy rozmieszczone nad tarasem lub balkonem. Dowiedz się, dlaczego warto zakupić profesjonalne markizy.

Czym są markizy tarasowe?

Markizy tarasowe długo kojarzone były wyłącznie z restauracyjnymi ogródkami i tarasami kawiarni. Od pewnego czasu jednak trend umieszczania markiz przy domach jednorodzinnych czy na balkonach apartamentów zdobywa coraz większe uznanie. Nic dziwnego – markizy, czyli wykonane ze specjalnych tkanin, rozpinane „daszki” przytwierdzone do elewacji – są nie tylko praktyczne, ale również niebywale estetyczne.

Dlaczego warto pomyśleć o zakupie markiz tarasowych?

Markizy tarasowe są piękną alternatywą dla niezbyt urodziwych parasoli ogrodowych, tak bardzo popularnych w całej Polsce. Podobnie jak parasole, są rozkładane i mogą być użytkowane jedynie wtedy, gdy są niezbędne. Jeśli naszym marzeniem jest spożywanie posiłków w przyjemnym, chłodnym cieniu na własnym tarasie czy balkonie, nie ma konieczności budowania altany i ingerowania w konstrukcję budynku. Markizy tarasowe zapewniają komfort w upalne dni, osłaniają od nadmiernego słońca i do tego są wspaniałą dekoracją, którą łatwo dobrać do aranżacji naszego ogrodu i architektury domu.

Kolorowe markizy

Markizy występują w szerokiej gamie kolorystycznej – ich wzornictwo zachwyca różnorodnością. Wielbiciele klasycznej elegancji mogą wybrać markizy jednokolorowe o gładkim wzorze. Poszukujący bardziej awangardowych rozwiązań będą zachwyceni markizami w pasy (kojarzącymi się z francuskimi kawiarenkami) czy markizami pokrytymi printami.

Markiza tarasowa – alternatywa dla altany

Nie wszystkie domy posiadają zadaszony taras. Zdarza się jednak, że właścicielom brakuje takiego rozwiązania. Dobudowanie jednak dachu do już istniejącego budynku bywa problematyczne – nie tylko wpływa na estetykę projektu, ale nie rzadko wymaga również zgłoszeń i pozwolenia na budowę. Co więcej, taki dach czy pergola są elementem trwałym architektury i są widoczne przez cały rok. Jak wiadomo jednak, w Polsce jesień i zima nie są zbyt słoneczne – tego typu stałe dachy mogą zatem ograniczać i tak niewielki dopływ światła. Markizy tarasowe doskonale rozwiązują ten problem – sterowane pilotem lub ręcznie (na korbkę) mogą być w dowolnym momencie zwijane i rozwijane. Dzięki temu to my decydujemy o tym, kiedy nasz taras jest zadaszony, a kiedy stoi w pełnym słońcu.

Gdzie kupować markizy tarasowe?

Jak zwykle w przypadku wszystkich rozwiązań ogrodowych i architektonicznych, markizy ogrodowe dostępne są również w marketach budowlanych czy sklepach wielkopowierzchniowych. Nie są to jednak produkty wysokiej jakości, które najczęściej są zakupem jedynie na jeden lub dwa sezony. Jeśli zależy nam na trwałym i estetycznym rozwiązaniu, powinniśmy poszukiwać markiz w sklepach profesjonalnie zajmujących się sprzedażą produktów służących do osłaniania okien. Najwyższej jakości markizy tarasowe znajdziesz tutaj: https://www.karnix.pl/markizy-tarasowe.html. Wszystkie dostępne na stronie produkty objęte są gwarancją. Markizy tarasowe mogą być docinane na wymiar podany przez klienta, w dodatku dostarczane są gotowe do montażu. Dostępne kolory stelaży oznaczone są kolorami w gamie RAL, co ułatwia dobranie stelażu do blachodachówek i parapetów danego budynku. 

Redakcja PKWSA